Wizyta Starosty Zamojskiego na Ukrainie w ramach projektu ECOROADS.

Wydarzenia, Czwartek, 30 maja 2019
Wizyta Starosty Zamojskiego na Ukrainie w ramach projektu ECOROADS.
Delegacja z Powiatu Zamojskiego odwiedziła w dniu 29 maja 2019r. partnerski Rejon Sokalski na Ukrainie. Wizyta odbyła się w ramach projektu ECOROADS realizowanego w ramach Programu Transgranicznego EIS Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Pod koniec kwietnia 2019r. w trzech szkołach podstawowych Rejonu Sokalskiego miały miejsce lekcje dotyczące odnawialnych źródeł energii oraz bezpieczeństwa na drodze, zaplanowane jako jedno z działań projektu. Lekcje zakończyły się ogłoszeniem konkursu plastycznego pt. „OZE – droga do lepszej przyszłości”, którego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas wizyty polskiej delegacji na Sokalszczyźnie. Starosta Zamojski Stanisław Grześko wraz z Przewodniczącym Rady Rejonowej w Sokalu Mykola Pasko wręczyli zwycięzcom nagrody za trzy pierwsze miejsca w każdej ze szkół.

3553b.jpg
3554b.jpg