Gala wręczenia nagród za wybitne osiągnięcia sportowe w 2023 roku

Aktualnosci, Wtorek, 19 marca 2024

Dziś, 19 marca, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zamościu odbyło się wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia sportowe w 2023 roku. Listy gratulacyjne oraz nagrody dla najlepszych zawodników i trenerów wręczył Starosta Zamojski Stanisław Grześko. Nagrodzeni zawodnicy są wychowankami takich klubów jak: Uczniowski Klub Sportowy CSW „Lider” Zamość, Klub Sportowy „Agros” Zamość, Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska, Uczniowski Klub Sportowy ,,Terminator’’ Wysokie oraz Zamojski Klub Karate „Kyokushin”.

Wyróżnieni zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego CSW „Lider” Zamość:

1. Weronika Zakrzewska – zdobyła III miejsce podczas drużynowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet w sumo w Pyrzycach,
  2. Julia Zwolak – wywalczyła III miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek w sumo w Pyrzycach,
  3. Wiktoria Pakuła – zdobyła III miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek w sumo w Pyrzycach,
  4. Paulina Dudek – wywalczyła III miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w sumo w Pyrzycach,
  5. Paulina Mazur – zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w sumo w Siedlcach,
  6. Wiktoria Dudek – zdobyła III miejsce podczas Międzynarodowego Pucharu Polski w Siedlcach (Europejska Gala Sportów Walki),
  7. Mateusz Horodko - wywalczył III miejsce podczas Międzynarodowego Pucharu Polski w Siedlcach (Europejska Gala Sportów Walki).

Wyróżnieni zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Terminator’’ Wysokie:

1. Wanesa Kania – zdobyła I miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorek w sumo w Szwajcarii,
  2. Alicja Nowosad – wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w sumo w Pyrzycach,
  3. Kamila Barej – zdobyła III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Polski Seniorek w sumo w Siedlcach.

Wyróżnieni zawodnicy Zamojskiego Klubu Karate „Kyokushin”:

1. Martyna Nowosad –w 2023 roku 15 razy stawała na podium z czego 11 razy na najwyższym. Otrzymała powołanie do składu Kadry Narodowej Kyokushin na 36 Wagowe Mistrzostwa Europy Warna 2023. Zajęła I miejsce w kategorii kumite juniorek młodszych +60 kg podczas 36 Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin we Wrocławiu.
  2. Maria Łochin – w 2023 roku pięciokrotnie stawała na podium, zajęła II miejsce w kategorii kumite -50 kg juniorek młodszych podczas Międzynarodowego Turnieju ,,IKO Podlasie Cup’’.
  3. Krystian Jakubczak – w 2023 roku 7 razy stawał na podium z czego 4 razy na najwyższym. Wywalczył II miejsce w kategorii kumite juniorów młodszych na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin ,,IKO Przełęcz Cup’’.
  4. Kamil Jakubczak – w 2023 roku 7 razy stawał na podium z czego 4 razy na najwyższym. Wywalczył II miejsce w kategorii kumite młodzików na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin ,,IKO Przełęcz Cup’’.
  5. Kacper Jakubczak – w 2023 roku 6 razy stawał na podium. Zdobył II miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju ,,IKO Podlasie Cup’’ w kategorii kumite -70 kg juniorów.
  6. Martyna Zeń – w 2023 roku 7 razy stawała na podium z czego 4 razy na najwyższym. Wywalczyła II miejsce w kategorii kumie -55 kg młodziczek podczas Międzynarodowego Turnieju ,,IKO Podlasie Cup’’.

Wyróżnieni zawodnicy Klubu Sportowego „Azymut” Siedliska:

1. Wiktoria Biszkont – zajęła I miejsce na dystansie średnim podczas Międzynarodowych Zawodów Limanowa CUP 2023 w biegu na orientację,
  2. Monika Biszkont – zajęła I miejsce podczas Międzynarodowych Zawodów Limanowa CUP 2023 w biegu na orientację,
  3. Bartłomiej Paruch – zajął I miejsce w Międzynarodowych Zawodach Limanowa CUP 2023 w biegu na orientację,
  4. Wiktoria Kula – wywalczyła II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Biegu na Orientację Grand Prix Polonia,
  5. Kacper Kość – zajął III miejsce na dystansie średnim podczas Międzynarodowych Zawodów Limanowa CUP 2023 w biegu na orientację.
  6. Kinga Biszkont – zajęła II miejsce w sztafecie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na orientację,
  7. Małgorzata Bożek - wywalczyła II miejsce w sztafecie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na orientację,
  8. Aleksandra Górska - zajęła II miejsce w sztafecie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na orientację,
  9. Lena Tulpan – wywalczyła III miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na orientację.

Wyróżnieni zawodnicy Klubu Sportowego „Agros” Zamość:

1. Maksymilian Dorn – II miejsce na Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów w Gdańsku;
  2. Kinga Staszczuk– II miejsce w trójskoku podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Lublinie;
  3. Szymon Boć– IV miejsce w trójskoku podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 w Rzeszowie;
  4. Daniel Nadłonek– II miejsce w biegu na 800 m podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego U18 w Lublinie;
  5. Szymon Barabas– II miejsce w biegu na 100 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lublinie;
  6. Marcel Gmitrzuk– III miejsce w biegu na 600 m podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego U16 w Puławach;
  7. Magdalena Dąbska– I miejsce w wieloskoku na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lublinie;
  8. Vanessa Sokołowska– II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lublinie w sztafecie 4 x100 m;
  9. Roksana Kozłowska– II miejsce w skoku w dal podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego U18 w Lublinie;
  10. Karol Kuzdra – II miejsce w trójskoku podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego U18 w Lublinie;
  11. Emilia Buńko– III miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kolarstwie szosowym w Suchowoli (jazda dwójkami);
  12. Eliza Fik– III miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kolarstwie szosowym w Suchowoli (jazda dwójkami);
  13. Weronika Skóra– II miejsce w sztafecie 4x100 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lublinie;
  14. Oliwia Bednarczuk– III miejsce w sztafecie 4x100 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lublinie;