Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem od 21 do 28 lutego 2020 r.

Aktualnosci, Wtorek, 18 lutego 2020
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem od 21 do 28 lutego 2020 r.

Zbliża się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego koordynatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

W okresie od 21 do 28 lutego 2020 r., każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną w prokuraturach regionalnych, okręgowych i rejonowych w całym kraju.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Ma on służyć przypominaniu o trudnej sytuacji ofiar przestępstw i ich rodzin.

Pomoc materialną i niematerialną finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej będą świadczyć organizacje, których lista jest dostępna pod adresem:

www.funduszsprawiedliwości.gov.pl

Informacje o dyżurach pełnionych przez prokuratorów udzielających porad prawnych zostaną zamieszczone w formie komunikatów na tablicach informacyjnych i stronach internetowych prokuratur regionalnych i okręgowych.